Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aktualności

Od stereotypów do rzeczywistości: zmiany w jakości sprzętów stomatologiczych
Przez wiele lat produkty pochodzące z Chin miały, często słuszną, łatkę przedmiotów niskiej jakości. Stereotypowe myślenie i doświadczenia zakupowe przeszłych dekad przyczyniły się do tego, że produktom najwyższej jakości z metką „Made in China” trudno było się wybić. Czy omijanie takich produktów jest słuszne? Ostatnie lata pokazują dużą zmianę.
Czytaj więcej
Autoklaw - jak wybrać ten najlepszy model i na co zwrócić uwagę
W dzisiejszych czasach, dbanie o higienę i sterylność narzędzi w gabinecie stomatologicznym jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów. Właśnie dlatego autoklaw stomatologiczny jest niezbędnym urządzeniem w każdym profesjonalnym gabinecie dentystycznym. W tym kompleksowym przewodniku przyjrzymy się bliżej tym urządzeniom, ich zastosowaniu oraz wyborowi odpowiedniego modelu dla Twojego gabinetu.
Czytaj więcej
Zasady aseptyki w środowisku medycznym

W celu ochrony pacjenta oraz personelu przed zakażeniami należy przestrzegać zasad aseptyki. Dążenie do jałowości pomieszczeń, narzędzi, materiałów opatrunkowych i innych przedmiotów w celu niedopuszczenia drobnoustrojów do określonego środowiska, pozwala zminimalizować ryzyko zakażeń w gabinetach.

Czytaj więcej
Jak dbać o końcówki stomatologiczne? - Podpowiadamy
Mycie, czyszczenie, olejowanie i inne czynności pielęgnacyjne końcówek wymagają wiedzy i zaangażowania. Niewłaściwe podejście może uszkodzić narzędzia i uniemożliwić ich dalszą pracę. Dowiedz się, jak dbać o końcówki stomatologiczne, aby służyły jak najdłużej.
Czytaj więcej
Sterylizacja narzędzi medycznych – najważniejsze informacje

Pomimo, że temat sterylizacji wielokrotnie przewijał się w różnych artykułach, ciągle napotykamy wiele pytań nurtujących lekarzy oraz personel medyczny. Dlatego postanowiliśmy spróbować przybliżyć ten temat raz jeszcze i odpowiedzieć na najczęściej przewijające się pytania dotyczące sterylizacji narzędzi w gabinecie stomatologicznym.

Czytaj więcej
pixel