Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aktualności

Jak dbać o końcówki stomatologiczne? - Podpowiadamy
Mycie, czyszczenie, olejowanie i inne czynności pielęgnacyjne końcówek wymagają wiedzy i zaangażowania. Niewłaściwe podejście może uszkodzić narzędzia i uniemożliwić ich dalszą pracę. Dowiedz się, jak dbać o końcówki stomatologiczne, aby służyły jak najdłużej.
Czytaj więcej
Sterylizacja narzędzi medycznych – najważniejsze informacje

Pomimo, że temat sterylizacji wielokrotnie przewijał się w różnych artykułach, ciągle napotykamy wiele pytań nurtujących lekarzy oraz personel medyczny. Dlatego postanowiliśmy spróbować przybliżyć ten temat raz jeszcze i odpowiedzieć na najczęściej przewijające się pytania dotyczące sterylizacji narzędzi w gabinecie stomatologicznym.

Czytaj więcej
Zastosowania żywic do druku 3D w stomatologii cyfrowej
Technologia druku 3D rewolucjonizuje wiele dziedzin medycyny, a stomatologia nie jest wyjątkiem. Druk 3D otwiera nowe możliwości, takie jak precyzyjne tworzenie finalnych uzupełnień, protez, koron, nakładek i innych prac protetycznych. Tym, co zmienia tradycyjną praktykę dentystyczną w gabinet stomatologii cyfrowej są nie tylko urządzenia, ale też żywice odpowiadające na różne potrzeby podczas procesu leczenia pacjentów.
Czytaj więcej
Druk 3D Inlay, Onlay, Overlay za pomocą SprintRay: Rewolucyjne podejście do uzupełnień stomatologicznych

Wraz z pojawieniem się technologii druku 3D stomatologia przeszła niezwykłą transformację. Dawno minęły już czasy, gdy pacjenci musieli czekać na kolejne wizyty związane z leczeniem protetycznym. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom druku 3D stworzonym przez SprintRay, lekarze dentyści mogą zaoferować pacjentom bardziej wydajne i wygodne doświadczenie. 

Czytaj więcej
Najważniejsze zasady postawy dla zdrowych pleców
Dentyści są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego niż jakikolwiek inny pracownik służby zdrowia. Według badań 72% wszystkich dentystów cierpi na problemy z kręgosłupem i regularnie skarży się na bóle głowy.
Czytaj więcej
pixel