Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lupy

( ilość produktów: 3 )

Lupa stomatologiczna - do czego służy?

Lupy stomatologiczne są obecnie najpowszechniej używanymi przez lekarzy dentystów urządzeniami do powiększania, stając się nieomal standardowym wyposażeniem każdego gabinetu stomatologicznego. Lupy powiększające używane w stomatologii mają powiększenie od 2.5x do 6x. W zależności od rodzaju wykonywanego leczenia i preferencji dobiera się odpowiednie powiększenie i rodzaj systemu optycznego. Bardzo ważna jest jakość szkieł i konstrukcji, tak by przy powiększeniu nie dochodziło do żadnego zniekształcenia obrazu, utraty klarowności i aby zachować odpowiednią szerokość pola widzenia.

Lupy dodatkowo mogą mieć zamontowane oświetlenie, które równomiernie doświetla pole widzenia lekarza. Kombinacja dokładnego powiększenia i mocnego naświetlenia umożliwia dokładne dostrzeżenie  detali niezauważalnych gołym okiem. Lup stomatologicznych używamy do:

  • Badania - bardzo istotne jest użycie ich podczas badania klinicznego. Dzięki nim łatwiej jest wykryć np. początkową próchnicę i mikropęknięcia, co umożliwia wczesną profilaktykę i leczenie.
  • Leczenie zachowawcze - pomagają w uzyskaniu optymalnej szczelności wypełnień i uniknięciu nawisów.
  • Leczenie protetyczne - przy użyciu lup można uzyskać najbardziej dokładną preparację zęba. Lupy pomagają też widzieć i osiągnąć odpowiednie kształty preparacji. Bardzo przydatne są też do dokładnego usunięcia nadmiaru cementu.
  • Periodontologia - powiększenie umożliwia dobre widzenie kamienia pod-dziąsłowego, który często bywa niezauważony i przeprowadzenie kiretażu.
  • Chirurgia - lupy stomatologiczne niezwykle potrzebne są też do zabiegów chirurgicznych. Przy bardzo dobrym widzeniu podczas chirurgii można pracować minimalnie inwazyjnie i uniknąć wielu komplikacji.

Jak prawidłowo dobrać lupy stomatologiczne?

  1. Zbadaj wzrok - lupy dobiera się podobnie jak okulary korekcyjne. Krótko bądź dalekowzroczność mają wpływ na ustalenie właściwej odległości ogniskowej.
  2. Charakter wykonywanej pracy - w zależności jaką pracę przy pacjencie wykonujemy, jakiego powiększenia oczekujemy. 
  3. Pozycja - w jakiej pracujemy z pacjentem. Jaki jest dystans pomiędzy nami, a pacjentem na unicie stomatologicznym Najważniejsze dwa parametry lup zabiegowych to powiększenie i ogniskowa – oba są ustawione fabrycznie, stąd też użytkownik już na etapie planowania zakupu powinien je poznać.

Ogniskowa - to odległość między oczami lekarza, a jamą ustną pacjenta. Jest zależna od naszych preferencji, wzrostu i rodzaju wykonywanej pracy. Zazwyczaj wynosi od 30 do 55 cm. Dobór ogniskowej ma charakter bardzo indywidualny. Powiększenie Lupy stomatologiczne mają możliwość powiększenia od 2 do 5 razy. Lekarze, którzy dopiero zaczynają pracę z lupami zabiegowymi najchętniej wybierają powiększenie 2-3 krotne. Również dla bardziej doświadczonych stomatologów są to idealne powiększenia

Dodatkowo warto wybierając lupy stomatologiczne zwrócić uwagę na:

  • głębię ostrości
  • precyzyjną regulację rozstawu źrenic
  • kąt przesuwu i patrzenia w pionie

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i wypożycz lupy do przetestowania.

Lupy stomatologiczne – cena

Ceny lup stomatologicznych wahają się od około 2.000 do nawet 10.000 zł. Zależy to od producenta i od wielkości powiększenia. Im większe powiększenie, tym cena wzrasta.  

Nie wiesz jaką lupę kupić?

Chętnie pomożemy w wyborze, u nas możesz wypożyczyć lupy i przetestować u siebie w gabinecie - zapraszamy do kontaktu: Waldemar Pękalak +48 692 868 524, w.pekalak@amadar.pl

pixel