Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

RTG wewnątrzustne

( ilość produktów: 3 )

Co to jest aparat RTG stomatologiczny i do czego służy?

Dzięki aparatom RTG można zdiagnozować stopień zaawansowania zmian próchnicowych, urazów zębów, powikłań po leczeniu endodontycznym oraz stanów zapalnych dziąseł. Aparat RTG stomatologiczny jest niezbędny w planowanym leczeniu protetycznym. Zdjęcie rentgenowskie umożliwia lekarzowi podjęcie właściwej decyzji o wyborze leczenia, jest niezbędne podczas leczenia kanałowego (ze względu na konieczność uwidocznienia struktury kanałów korzeniowych przed oraz kontroli jakości wypełnienia kanałów po zakończonym leczeniu) oraz pomocne podczas wykrywania próchnicy lub innych nieprawidłowości w miejscach niedostępnych dla oka. Zdjęcie RTG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Możliwość skorzystania z aparatu do rentgenowskich zdjęć punktowych w gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność postawionej diagnozy.    

Aparat RTG - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając urządzenie RTG, zanim zajmiemy się danymi technicznymi, powinniśmy zwrócić uwagę na praktyczne możliwości montażu różnych urządzeń tego typu. Niektóre wieszamy na ścianie, inne mocujemy do unitu, jeszcze inne są wyposażone w jezdny wózek. Warto zatem zastanowić się nad tym, który rodzaj urządzenia będzie najwygodniejszy do używania dla nas i naszych pacjentów, ale także pamiętajmy, że dużo zależy od możliwości technicznych montażu sprzętu w konkretnym gabinecie stomatologicznym. Nie zapominajmy, że takie urządzenia potrafią ważyć kilkadziesiąt kilogramów i nie zawsze da się je zamontować tak, jak byłoby nam najwygodniej. Zatem to, jaki rodzaj wybierzemy, zależy od wielkości gabinetu, jego konstrukcji i liczby stanowisk, które ma obsłużyć oraz od wielkości pomieszczenia.

Dane techniczne aparatów są oczywiście bardzo ważne, ale jeśli źle dopasujemy sprzęt do naszych wymagań, to nawet najlepszy i najdroższy aparat nie pozwoli nam osiągnąć spodziewanych wyników. Oprócz dokonania wyboru odpowiedniego aparatu rentgenowskiego niezwykle istotne jest zaprojektowanie pracowni, w której wykonywane będą badania. Pomieszczenie przeznaczone na pracownię powinno spełniać określone wymagania, mające na celu zapewnienie ochrony radiologicznej lekarzowi wykonującemu badanie oraz osobom znajdującym się w pobliżu.   

Aparat RTG - cena urządzenia?

Posiadamy modele aparatów RTG. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, aby poznać najnowszą ofertę aparatów RTG dopasowaną do Twoich potrzeb.

Nie wiesz jaki aparat RTG kupić?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Waldemar Pękalak +48 692 868 524, w.pekalak@amadar.pl

pixel