Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skanery wewnątrzustne i laboratoryjne

( ilość produktów: 7 )

Skanery wewnątrzustne - prezentacja w Twoim gabinecie

Co to jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii. To innowacyjne urządzenie pozwala na uzyskanie wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera w ciągu kilkudziesięciu sekund.

W ciągu jednej sekundy skaner (w zależności od modelu) potrafi zarejestrować  około miliona przetworzonych punktów 3D, tworząc na monitorze kolorowy obraz trójwymiarowy wnętrza ust. Urządzenie jest w stanie zbierać około 3,5 miliona punktów na łuk zębowy, wykonując zdjęcia z każdej strony zęba. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, więcej danych jest rejestrowanych w wyższej rozdzielczości i szybko przetwarzanych z doskonałą ostrością, a także wyjątkową precyzją. Dzięki temu otrzymujemy bardzo precyzyjny obraz, na którym możemy zobaczyć budowę morfologiczną zębów, dziąseł, kształt zębów, ubytki oraz wady zgryzu.

Skaner wewnątrzustny jest wykorzystywany w diagnostyce implantologicznej, ortodontycznej i protetycznej. Obraz, który otrzymujemy z tego urządzenia, można wykorzystać do komunikacji z pacjentem. Dzięki wirtualnemu wyciskowi możemy dokładnie analizować stan uzębienia, wykrywać problemy i planować prace protetyczne lub aparaty ortodontyczne z większą precyzją.

Zastosowanie skanów wewnątrzustnych, czyli wycisków cyfrowych zapisywanych w postaci plików, eliminuje konieczność odlewania modeli gipsowych. Dzięki temu czas potrzebny na wykonanie pracy protetycznej zostaje znacznie skrócony.

Czy warto posiadać skaner wewnątrzustny w swoim gabinecie?

Zdecydowanie tak, zalety stosowania skanerów wewnatrzustnych to między innymi:  

  1. Precyzja - skanery wewnątrzustne pozwalają na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu jamy ustnej, poprzez eliminację wszelkich niedokładności nieuniknione przy stosowaniu tradycyjnych modeli gipsowych, co jest szczególnie ważne w przypadku planowania leczenia ortodontycznego czy implantologicznego.
  2. Komfort pacjenta - skanery wewnątrzustne są bardziej komfortowe dla pacjenta niż tradycyjne wyciski, dzięki nim nie trzeba używać mas wyciskowych, które często nie są zbyt przyjemne w smaku. stosując skaner wewnątrzustny, można wyeliminować dyskomfort związany z obecnością ciała obcego w jamie ustnej u pacjentów z odruchem wymiotnym.
  3. Szybkość działania - skanery wewnątrzustne pozwalają na uzyskanie obrazu jamy ustnej w kilka sekund, co znacznie przyspiesza proces diagnostyczny i planowania leczenia.
  4. Ochrona środowiska - korzystanie ze skanerów wewnątrzustnych pozwala na uniknięcie zużycia silikonowych mas wyciskowych i gipsu do odlewania modeli szczęk, co przekłada się na mniejsze obciążenie dla środowiska.
  5. Możliwość korekty - można skorygować cyfrowy wycisk tuż po jego pobraniu, bez konieczności wykonywania całej procedury od początku.
  6. Wygoda - skanowanie jest procesem biernym, niezwykle prostym i pozbawionym jakiegokolwiek ryzyka. Nie absorbuje lekarza, nie wymaga specjalnego szkolenia i nabytych wyjątkowych umiejętności. Jest powtarzalne, tanie i dużo szybsze niż wycisk. Daje natychmiastowy dostęp do wielu narzędzi diagnostycznych w trakcie przebywania pacjenta na fotelu.
  7. Zmniejszenie kosztów – używanie skanera wewnątrzustnego wyklucza koszty i skraca czas  związany z transportem do laboratorium, co przekłada się na efektywność współpracy i zwiększa zysk.   

Jakie są rodzaje skanerów wewnątrzustnych?

Istnieją różne rodzaje skanerów wewnątrzustnych w zależności od rodzaju technologii pobierania obrazu: 

  • Skanery światła strukturalnego-  używają światła do tworzenia trójwymiarowego obrazu zębów i dziąseł. Pracują zazwyczaj na zasadzie skanowania punktowego lub linii (Primescan AC, Primescan Connect, Runyes 3DS 2.0)
  • Skanery laserowe - wykorzystują światło lasera do skanowania powierzchni zębów i dziąseł. Są dokładne i tak samo szybkie w działaniu. Każdy rodzaj skanera ma swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniego zależy od potrzeb pacjenta oraz rodzaju leczenia, które ma zostać przeprowadzone (VivaScan).

Nie wiesz jaki skaner wewnątrzusyny wybrać?

Chętnie pomożemy w wyborze. Obecnie posiadamy w swojej ofercie różne modele skanerów wewnątrzustnych. Wybrane modele są również dostępne "od ręki" - zapraszamy do kontaktu:  Rafał Szpakowski +48 600 452 627, r.szpakowski@amadar.pl

pixel