Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drukarki do autoklawów

( ilość produktów: 3 )

Do czego służy drukarka przy autoklawie?

Drukarka przy autoklawie służy do wydruków parametrów i wyników sterylizacji. Drukarka do autoklawu generuje wydruki, dzięki którym oznaczysz narzędzie, które właśnie wysterylizowano. Pozwoli to mieć pod kontrolą wszystkie instrumenty używane w gabinecie, co zapewni pacjentom całkowite bezpieczeństwo.     

Czy każdy autoklaw musi mieć drukarkę?

Nie sama drukarka jest ważna lecz zapis potwierdzający, że sprzęt osiągnął założone parametry. Jeśli więc autoklaw spisuje dane elektronicznie jest to poprawne, jednak warunkiem orzeczenia o sterylności jest każdorazowa kontrola tego zapisu. Zatem do każdej sterylizacji należy:

  • wydrukować procesy zachodzące w sterylizatorze i dołączyć je do protokołu sterylizacji albo
  • zapisywać procesy zachodzące w sterylizatorze elektronicznie, za każdym razem przeglądać ich wynik i okresowo drukować lub archiwizować do wglądu albo
  • do każdej sterylizacji stosować test biologiczny.

Jeżeli Twój autoklaw nie ma drukarki należy ją dokupić, lub kupić autoklaw z drukarką wbudowaną. Tylko stosowanie pełnej kontroli składającej się z testów fizycznych, chemicznych i okresowo biologicznych daje gwarancje bezpieczeństwa.

Jaką drukarkę do autoklawu wybrać? 

Drukarka musi być dostosowana do autoklawu, chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Barbara Chęcińska + 48 602439741, b.checinska@amadar.pl

 

pixel