Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lasery

( ilość produktów: 4 )

Laser stomatologiczny do czego służy i jak go używać?

Laser stomatologiczny jest chętnie stosowany w gabinetach i klinikach dentystycznych ze względu na szereg zalet. Jeżeli zabieg wykonywany jest na tkankach miękkich, to podczas zabiegu występuje mniejsze krwawienie i słabszy obrzęk. Poza tym zastosowanie lasera minimalizuje ryzyko powstawania blizn. Bardzo często pozwala to uniknąć zakładania szwów i stosowania silnych antybiotyków, gdyż laser ma działanie bakteriobójcze. Laser jest chętnie wybierany do takich zabiegów również ze względu na eliminację kontaktu narzędzi z wrażliwymi tkankami oraz selektywność w usuwaniu próchnicy nazębnej. Na szczególne zainteresowania zasługuje SiroLaser Blue.

SIROLaser Blue jest pierwszym na świecie diodowym laserem stomatologicznym wyposażonym w 3 diody: niebieską 445 nm (nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 2014), czerwoną 660 nm i podczerwoną 970 nm. Zapewnia to praktycznie nieskończone możliwości zastosowań w praktyce stomatologicznej. Przeznaczony jest do zabiegów chirurgicznych, koagulacji tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej, wybielania oraz biostymulacji. W laserze występują dwa tryby pracy: tryb wiązki ciągłej (CW) oraz tryb pulsacyjny.  

Zastosowania kliniczne lasera:

  • Periodontologia (wspomaganie konwencjonalnej terapii, usuwanie zmian bakteryjnych);
  • Chirurgia (redukcja krwawienia);
  • Implantologia (odsłanianie ukrytych implantów);
  • Endodoncja (usuwanie zmian bakteryjnych w kanale korzenia zęba);
  • System CAD/CAM Cerec (pomocny w dokładnym ustalaniu marginesu preparacji podczas projektowania i wykonywania odbudów ceramicznych);
  • Dezynfekcja (usuwanie opryszczek i zmian śluzowych w obszarze jamy ustnej);
  • Biostymulacja  

Jak działa laser biostymulacyjny?

Biostymulacja laserowa polega na naświetleniu zmienionych chorobowo miejsc za pomocą lasera o niskiej mocy. Światło, które jest wykorzystywane w czasie zabiegu, w żaden sposób nie uszkadza tkanek, ale odpowiednio je regeneruje i hamuje występowanie stanów chorobowych. Biostymulacja laserowa to zabieg bezbolesny i szybki. 

Laser stomatologiczny - cena

Ceny laserów kształtują się w zależności od producenta, rodzaju źródła laserowego, przeznaczenia i maksymalnej mocy. Aktualną cenę na laser SiroLaser Blue, sprawdzisz tutaj

Nie wiesz jaki laser stomatologiczny kupić?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Waldemar Pękalak +48692868524,  w.pekalak@amadar.pl

pixel