Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sedacja wziewna

( ilość produktów: 1 )

Sedacja wziewna co to jest i do czego służy?

Sedacja wziewna czyli leczenie gazem rozweselającym to jedna z łatwych i bezpiecznych form uspokojenia pacjentów, którzy nabyli lęku przed wizytami stomatologicznymi w przeszłości i nie radzą sobie ze stresem w gabinecie stomatologicznym. Zastosowaniu sedacji wziewnej umożliwia ograniczenie świadomości pacjenta i częściowe zniesienie czucia bólu, oraz stopniowe pozbycie się lęku. Podawany pacjentom za pomocą specjalnej maseczki gaz rozweselający wprowadza w stan rozluźnienia, odprężenia.

Sedacja wziewna - dlaczego warto mieć ją w swoim gabinecie stomatologicznym?

Zalety użycia sedacji wziewnej:

  • Zmniejszenie lęku przed wizytą (dentofobia).
  • Częściowe zniesienie odczuwania bólu.
  • Poczucie odprężenia podczas wizyty.

Dawkę podtlenku azotu dobiera się indywidualnie do reakcji pacjenta, zwiększając lub spłycając jego stan rozluźnienia. Stan rozluźnienia sprawia, że podawanie zastrzyku znieczulającego jest łatwiejsze i mniej bolesne dla pacjenta, nie czują oni nakłucia. Dzięki temu pozostała część zabiegu może być przeprowadzona w stanie pełnej świadomości.

W przypadku leczenia stomatologicznego u dzieci coraz częściej stosuje się metodę sedacji wziewnej, która uspokaja dzieci, daje im poczucie zobojętnienia a lekarzom pozwala na przeprowadzenie komfortowego leczenia stomatologicznego.

W zdecydowanej większości wypadków gaz rozweselający u dentysty jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem chętnie stosowanym przez wielu pacjentów.

Nie wiesz jaką sedację wziewną kupić?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Waldemar Pękalak +48 692 868 524, w.pekalak@amadar.pl

pixel