Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drukarki 3D i postprocessing

( ilość produktów: 7 )

Drukarka 3D w stomatologii – do czego służy?

Korzyścią wdrożenia drukarki 3D do gabinetu stomatologicznego jest niewątpliwie szybkość uzyskania  gotowego produktu. Dzięki temu urządzeniu lekarze dentyści są w stanie wytwarzać min. szyny ortodontyczne, szablony chirurgiczne, modele łuków zębowych i inne akcesoria, w tym także produkty z certyfikowanych materiałów na prace cementowane tymczasowe i stałe.

Korzyści z wdrożenia drukarki 3D:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy - drukarka 3D w czasie pracy nie potrzebuje obsługi. Czas, który dentysta potrzebowałby na samodzielne wytworzenie takiego elementu, można przeznaczyć na inne ważne zadania prowadzone w gabinecie.
  • Optymalizacja pracy -  dzięki różnorodnym materiałom stomatologicznym, które wykorzystywane są w drukarce 3D można stworzyć: szablony chirurgiczne, modele, uzupełnienia protetyczne stałe, modele; szyny i aparaty ortodontyczne.
  • Poprawa jakości – precyzja nowoczesnych drukarek 3D przeznaczonych do stomatologii pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd dokładności w pasowaniu koron i mostów oraz precyzji w prowadzeniu wiertła chirurgicznego przypadku szablonów chirurgicznych.  

Drukarki 3D – co można stworzyć dzięki nim?

  1. Tworzenie modeli zębów i wyrostka - drukarki 3D umożliwiają tworzenie bardzo dokładnych modeli zębów i wyrostka, które mogą być wykorzystane do planowania leczenia ortodontycznego, chirurgii szczękowej, implantologii i innych procedur stomatologicznych.
  2. Wykonywanie szablonów chirurgicznych - drukarki 3D pozwalają na wydrukowanie precyzyjnych szablonów chirurgicznych, które są wykorzystywane podczas implantacji zębów. Dzięki temu można zapewnić większą dokładność i bezpieczeństwo podczas całej procedury.
  3. Wydruk protetyki - drukarki 3D pozwalają na wydruk: koron, mostów, wkładów, nakładów licówek oraz protez.
  4. Wytwarzanie modeli diagnostycznych - drukarki 3D umożliwiają również tworzenie modeli diagnostycznych, które pozwalają lekarzom na lepsze zrozumienie stanu jamy ustnej pacjenta i dokładniejsze planowanie leczenia.

Nie wiesz jaką drukarkę 3D wybrać?

Chętnie pomożemy w wyborze. Obecnie posiadamy w swojej ofercie różne typy drukarek 3D - zapraszamy do kontaktu: Rafał Szpakowski +48 600 452 627, r.szpakowski@amadar.pl

pixel