Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zgrzewarki

( ilość produktów: 5 )

Zgrzewarka - co to jest?

Zgrzewarka to urządzenie, które służy do hermetycznego zamykania rękawów papierowo-foliowych stosowanych w gabinetach medycznych do opakowywania narzędzi, przyborów i materiałów przed procesem sterylizacji.

Zgrzewarka zwykle składa się z rączki, do której przymocowane są elektrody, a także z jednostki zasilającej, która generuje prąd elektryczny niezbędny do przeprowadzenia procesu zgrzewania. Istnieją różne rodzaje zgrzewarek w tym zgrzewarki m.in. impulsowe i rolkowe.

Zgrzewarka impulsowa wykorzystuje impulsy elektryczne, aby nagrzać końce folii, które następnie łączą się ze sobą, tworząc szczelne opakowanie. Ponadto pomiędzy kolejnymi zgrzewami należy zachować kilkusekundową przerwę. Głównym ograniczeniem zgrzewarek impulsowych jest szerokość wieszaka na rękawy, która determinuje maksymalną szerokość zgrzewanych opakowań. 

Zgrzewarki rolkowe umożliwiają zgrzanie rękawów o dowolnej szerokości, są to bardzo wydajne urządzenia (nie wymagają przerw pomiędzy kolejnymi zgrzewami). Zgrzewarki tego typu umożliwiają kontrolę temperatury zgrzewania, prędkości oraz siły nacisku rolki, dzięki czemu jakość zgrzewu jest zawsze taka sama.

Użycie rękawów papierowo-foliowych zapobiega ponownemu skażeniu sterylizowanych narzędzi i materiałów, a także zwiększa ich trwałość i pozwala na łatwe przechowywanie. Zgrzewarka jest więc ważnym narzędziem w procesie przygotowania narzędzi i materiałów medycznych do sterylizacji w gabinecie stomatologicznym.

Nie wiesz, którą zgrzewarkę wybrać?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Barbara Chęcińska + 48 602439741, b.checinska@amadar.pl

 

pixel