Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krzesła i siodła

( ilość produktów: 25 )

Kup dowolny unit stomatologiczny firmy Dentsply Sirona oraz dodatkowy zestaw końcówek (turbina, kątnica), a otrzymasz pakiet materiałów Dentsply Sirona lub VDW o wartości 7500 zł.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła/siodła stomatologicznego?

Przy wyborze krzesła lub siedziska stomatologicznego ważne jest, aby zapewnić maksymalny komfort pracy dla dentysty oraz pacjenta. Oto kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Ergonomia - krzesło stomatologiczne powinno być wygodne dla lekarza i umożliwiać odpowiednie ułożenie ciała, aby uniknąć bólu pleców i kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska i oparcia, aby umożliwić dostosowanie krzesła do indywidualnych potrzeb.
  2. Balans - najlepsze stołki i siodła dentystyczne są opracowane w taki sposób, aby dostosowywały się do ruchów ciała i podążały za nimi (dynamiczne siedzisko – balans, np.: siodło jumper balance, siodło amazone balance). W takich stołkach każdy element, począwszy od ramy nośnej stołka do elastycznych i dopasowujących się do kształtów ciała materiałów, zaprojektowany jest z myślą o zapewnieniu wygody i odpowiedniego podparcia użytkownika, co pozwala na zachowanie ergonomicznej postawy ciała przez cały dzień.
  3. Bezpieczeństwo - krzesło stomatologiczne powinno zapobiegać niekontrolowanym ruchom, warto więc upewnić się, że krzesło/siodło posiada system blokady.
  4. Higiena - krzesło stomatologiczne powinno być łatwe w utrzymaniu czystości i dezynfekcji. Warto zwrócić uwagę na materiał z którego zostało wykonane, czy jest on odporny na środki dezynfekcyjne. 
  5. Wytrzymałość - krzesło/siodło stomatologiczne powinno być wytrzymałe i odporne na intensywną eksploatację. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane, a także na liczbę lat gwarancji.
  6. Marka i jakość - krzesło/siodło stomatologiczne powinno być produkowane przez renomowanego producenta, który zapewnia wysoką jakość i niezawodność swoich produktów. Dopiero wtedy można zapewnić pacjentowi najlepszą opiekę, kiedy sam lekarz ma możliwość pracy w komfortowych warunkach. 


Nie wiesz jakie krzesło/siodło wybrać?

Chętnie pomożemy w wyborze. U nas możesz bezpłatnie przetestować wybrane modele. Aby dokonać rezerwacji, zapraszamy do kontaktu:  Eliza Szpakowska + 48 600 437 613, e.szpakowska@amadar.pl

pixel