Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tipy do skalerów

( ilość produktów: 111 )

Co to są tipy do skalera?

Tipy do skalera, czyli innymi słowy końcówki do skalera są to narzędzia, które używane są w połączeniu ze skalerami ultradźwiękowymi. Służą do usuwania kamienia nazębnego oraz płytki bakteryjnej. Tipy są wymienne, dzięki czemu jeden skaler może służyć do różnego rodzaju zabiegów.

Rodzaje końcówek do skalera:

Tipy do skalera różnią się między sobą kształtem, rozmiarem i przeznaczeniem. Rodzaje końcówek do skalera jakie posiadamy w sklepie to:

Końcówki do stomatologii zachowawczej - są to jedne z najczęściej używanych końcówek, które służą do usuwania kamienia nazębnego oraz płytki bakteryjnej. Tipy te posiadają różne kształty i rozmiary, aby idealnie dopasować się do różnych obszarów jamy ustnej.

Końcówki periodontologiczne - służą do usuwania kamienia poddziąsłowego, zaprojektowane zostały do pracy w głębokich kieszeniach dziąsłowych.

Końcówki endodontyczne - używane do opracowywania kanałów korzeniowych w zębach, umożliwiając dokładne czyszczenie i dezynfekcję.

Końcówki do implantów - są to tipy zaprojektowane specjalnie do czyszczenia i pielęgnacji implantów, wykonane są z materiałów, które nie uszkadzają powierzchni implantu.

Końcówki specjalistyczne - są to między innymi końcówki do retro chirurgii z nasypem diamentowym służące do otwierania i oczyszczania wierzchołka, tipy do opracowywania cementu, które ze specjalnym zakończeniem zabezpieczającym przed uszkodzeniem korony lub inlay'a, różnego rodzaju tipy do preparacji oraz przygotowania pod licówki.

Akcesoria do tipów do skalerów - znajdziesz tu między innymi różnego rodzaju klucze do tipów oraz rączki do skalerów.

pixel