Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fizjodyspensery

( ilość produktów: 1 )

Fizjodyspenser w stomatologii - zastosowanie w zabiegach implantologicznych.

Fizjodyspenser, znany również jako mikrosilnik implantologiczny, to zaawansowane urządzenie stosowane w chirurgii stomatologicznej a w szczególności w zabiegach implantologicznych. Głównym zadaniem urządzenia jest możliwość przygotowania miejsca pod implant zębowy oraz jego wkręcenie w kość.

W jakich zabiegach można wykorzystać fizjodyspenser?

Fizjodyspenser jest niezastąpionym urządzeniem w zabiegach implantologicznych. Zgodnie z zasadami i wymaganiami stosowanego systemu implantologicznego pozwala przygotować łoże implantu, precyzyjnie nawiercić pilot oraz wkręcić implant pod pełną kontrolą przy stabilnych i stałych obrotach oraz z kontrolą momentu obrotowego wkręcanego implantu. Kontrola prędkości obrotowej oraz momentu obrotowego podczas wkręcania implantu ma zasadniczy wpływ na jego przyszłą osteointegrację. Poza jego głównym zastosowaniem w zabiegach implantologicznych, fizjodyspenser może być również wykorzystywany w procedurach chirurgii szczękowej np.: resekcje zębów, podnoszenie dna zatoki, pobieranie bloczków kostnych.

Jak działa fizjodyspenser (mikrosilnik implantologiczny)?

Sercem fizjodyspensera jest jednostka centralna a głównym elementem wykonawczym współpracujący z nią mikrosilnik, na który zakładane są końcówki chirurgiczne (kątnice i prostnice) odpowiednie do wykonywanego zabiegu. W zabiegach implantologicznych/chirurgicznych jednostka sterująca pozwala na odpowiednie do wykonywanej procedury, ustalenie parametrów pracy mikrosilnika (prędkość obrotowa, kierunek obrotów, moment obrotowy) oraz co najmniej intensywności chłodzenia miejsca preparacji. Po ustaleniu parametrów pracy mikrosilnika oraz intensywności chłodzenia do sterowania urządzeniem wykorzystywany jest sterownik nożny, który w większości urządzeń steruje zarówno pracą mikrosilnika jak i jednostką centralną umożliwiając bezdotykową zmianę parametrów.

Jaki fizjodyspenser wybrać?

Nie wiesz jaki fizjodyspenser wybrać? Chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Waldemar Pękalak +48 692 868 524, w.pekalak@amadar.pl

pixel