Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompy ssące do systemu suchego

( ilość produktów: 4 )

Kup dowolny unit stomatologiczny firmy Dentsply Sirona oraz dodatkowy zestaw końcówek (turbina, kątnica), a otrzymasz pakiet materiałów Dentsply Sirona lub VDW o wartości 7500 zł.

Promocje na unity A-Dec - zyskaj do 11 000 zł

Co to są pompy ssące i do czego służą w gabinecie stomatologicznym?

Pompy ssące to urządzenia, które wytwarzają podciśnienie w rękawach ssaków w unitach, których zadaniem jest odsysanie śliny, aerozolu powstającego w trakcie zabiegu w jamie ustnej pacjenta. Z uwagi na wytwarzany hałas, pompy instalowane są najczęściej w innych pomieszczeniach i połączone są z unitami stomatologicznymi odpowiednią rurą, którą zasysają suche powietrze lub mokrą treść pochodzącą z zabiegu z ust pacjenta - i w związku z tym właśnie pompy dzielimy na pompy suche oraz pompy mokre.

Jakie są różnice pomiędzy pompami suchymi a pompami mokrymi?

Pompa sucha tworzy ssanie nie dopuszczając do siebie mokrej treści. Treść ta jest separowana w bloku spluwaczki (przez separator zainstalowany w unicie) i wydalana do kanalizacji do której podłączony jest unit. Sama pompa nie jest podłączona do kanalizacji, a jednie wymaga odprowadzenia zainfekowanego powietrza na zewnątrz budynku za pomocą odpowiedniego systemu wentylacyjnego.

Pompa mokra tworzy ssanie oraz dopuszcza do siebie treść mokrą. Ta treść jest wydalana do kanalizacji w miejscu, gdzie zainstalowana jest pompa ssąca. Warunkiem pracy pompy mokrej jest właśnie podłączenie jej do kanalizacji, aby mogła sama wydalać mokrą zawartość. Zainfekowane powietrze również odprowadzone powinno być na zewnątrz budynku za pomocą odpowiedniego systemu wentylacyjnego.

Separator amalgamatu - co to jest i do czego służy w stomatologii?

Separatory amalgamatu to bardziej zaawansowane separatory wodno-powietrzne, których zadaniem (poza separacją mokrej treści od powietrza) jest również separowanie amalgamatu. Amalgamat wychwytywany jest do specjalnego pojemnika w separatorze, zapobiega to jego przedostaniu się do kanalizacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ amalgamat jest domieszkowany rtęcią, która nie powinna przedostawać się do kanalizacji sieciowej.

W suchych systemach ssących separator amalgamatu zainstalowany jest zazwyczaj wewnątrz unitu stomatologicznego. W systemach mokrych separator instalowany jest pomiędzy pompą ssącą, a odpływem do kanalizacji.


Nie wiesz jaka pompa będzie odpowiednia do Twojego unitu stomatologicznego?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu Eliza Szpakowska + 48 600 437 613, e.szpakowska@amadar.pl

pixel