Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sterylizacja końcówek

( ilość produktów: 4 )

Autoklaw do końcówek stomatologicznych - co to jest i do czego służy?

Autoklaw służy do wyjaławiania narzędzi stomatologicznych, w tym przypadku końcówek stomatologicznych, w  temperaturze 121 i 134 stopni Celcjusza. Na rynku są urządzenia, które poza sterylizacją mają również możliwość mycia i smarowania końcówek stomatologicznych.

Sterylizacja końcówek stomatologicznych - na czym polega?

Narzędzia są poddawane sterylizacji wewnętrznej i zewnętrznej W trakcie procesu sterylizacji wewnętrznej, do komory autoklawu podawana jest nasycona para wodna pod bardzo dużym ciśnieniem. Para ta jest następnie usuwana przez kanały napędowe i natryskowe narzędzi. Przepływ pary sterylizującej powtarzany jest wielokrotnie. Oprócz tego przeprowadzana jest zewnętrzna sterylizacja narzędzi. W trakcie jej prowadzenia narzędzia poddawane są działaniu pary wodnej i wysokiej temperaturze wybranej w danym programie.

Jak wybrać sterylizator do końcówek stomatologicznych?

Końcówki stomatologiczne można sterylizować w klasycznym autoklawie, który jest używany również do innych narzędzi, pod warunkiem, że jest on klasy B, i posiada odpowiednie programy. Proces ten jednak jest dość długi, co wpływa na żywotność końcówek. Dlatego lepiej jest wybrać urządzenie dedykowane do sterylizacji końcówek, np. Dac Uniwersal S, ponieważ cykle będą krótkie, a przy tym zapewni on właściwą pielęgnację (mycie, smarowanie) końcówek stomatologicznych. 

Nie wiesz, który autoklaw do końcówek stomatologicznych wybrać?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu: Barbara Chęcińska + 48 602439741, b.checinska@amadar.pl

pixel