Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Destylarki

( ilość produktów: 1 )
  1. Destylarka stomatologiczna - jak działa?

Destylarki stomatologiczne są urządzeniami łatwymi w obsłudze i pozwalają w szybki sposób destylować wodę z kranu. Po wprowadzeniu cieczy i włączeniu sprzętu następuje jej podgrzanie. Pod wpływem temperatury płyn zmienia stan skupienia i staje się parą wodną. Kieruje się ona do chłodnicy kondensacyjnej. W momencie przekształcania się wody w parę następuje usuwanie zanieczyszczeń. Te, które są cięższe od powietrza, pozostają na dnie zbiornika. Podczas procesu w śladowych ilościach ulatnia się również dwutlenek węgla i amoniak. Jak już wspomnieliśmy, destylarka wyposażona jest w chłodnicę kondensacyjną, która jest odpowiedzialna za schłodzenie pary i zamianę jej w stan ciekły. W ten sposób powstaje czysta i pozbawiona zanieczyszczeń woda destylowana.

Gdzie w stomatologii stosowana jest woda destylowana?

Wodę destylowaną w stomatologii stosuje się w autoklawach i unitach dentystycznych. Ponieważ w kontakcie z powietrzem traci ona swoje właściwości, powinna być wymieniana przynajmniej raz dziennie. Brak wymiany wody powoduje osadzanie się kamienia wewnątrz urządzeń, co w konsekwencji doprowadzi do kosztownych napraw. Tylko stosowanie wody oczyszczonej w destylarce j pozwoli uniknąć kłopotów.

Jaką destylarkę stomatologiczną wybrać?

Po pierwsze i najważniejsze musisz wiedzieć jakie są stawiane wymagania jakościowe wobec wody w gabinetach  dentystycznych:  twardość, pH, przewodnictwo elektrolityczne, zawartość krzemionki i metali ciężkich itp. Urządzenie powinno być także wydajne. Warto zapatrzyć się w sprzęt dobrej jakości tylko i wyłącznie pochodzący od sprawdzonych dostawców. 

Chętnie pomożemy w wyborze idealnej destylarki - zapraszamy do kontaktu: Barbara Chęcińska + 48 602439741, b.checinska@amadar.pl

pixel