Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Frezarki

( ilość produktów: 6 )

Co to jest frezarka i do czego służy w stomatologii?

Frezarka stomatologiczna CAD/CAM to urządzenie służące do precyzyjnego i szybkiego wykonania prac protetycznych w gabinecie stomatologicznym. Umożliwia szybkie leczenie pacjentów protetycznych (nawet podczaj jednej wizyty). Jest to niezbędne urządzenie w gabinecie stomatologicznym stosującym nowoczesne rozwiązania CAD/CAM.

Wytworzenie cyfrowej pracy protetycznej -  jak wygląda proces?

Proces wytworzenia cyfrowej pracy protetycznej składa się z kilku kluczowych etapów, które są niezbędne, aby uzyskać końcowy produkt o wysokiej jakości.

  1. Pozyskanie cyfrowego modelu zębów odbywa się za pomocą cyfrowego skanera wewnątrzustnego i trwa kilka minut. W przypadku metody tradycyjnej konieczne było wykonania wycisku z masy wyciskowej, który następnie trafiał do technika dentystycznego w celu odlania modelu gipsowego.
  2. Projektowanie pracy protetycznej w oparciu o cyfrowy model odbywa się w specjalistycznym programie CAD tjk. exocad, Cerec SW lub inLab. Ten etap pozwala na zaprojektowanie indywidualnej pracy protetycznej z uwzględnieniem konkretnej sytuacji klinicznej. Projektowanie nie wymaga od użytkownika specjalnych umiejętności a jedynie zaznajomienia się z możliwościami wybranego programu CAD.
  3. Projekt pracy przesyłany jest do oprogramowania CAM frezarki, gdzie następuje optymalizacja procesu frezowania z uwzględnieniem projektu i strategii obróbki wybranego materiału pod prace protetyczna.
  4. Frezowanie - może trwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od możliwości frezarki i  wielkości pracy protetycznej.
  5. Post procesy – po zakończeniu procesu frezowania praca jest polerowana lub / i charakteryzowana i glazurowana. 
  6. Charakteryzacja – pracę protetyczną można charakteryzować za pomocą specjalnych farbek i płynów, w zależności od użytego materiału.
  7. Utrwalanie w zależności od materiału może odbywać się za pomocą lampy polimeryzacyjnej np. w przypadku kompozytów lub w procesie wypalania w piecu do porcelany.

Po przejściu przez wszystkie powyższe etapy, uzyskujemy wysoko estetyczną i zindywidualizowana pracę protetyczną gotową do zacementowania w jamie ustnej pacjenta. Wykorzystanie cyfrowych technologii w gabinecie stomatologicznym pozwala na szybkie uzyskanie estetycznych i dokładnych uzupełnień protetycznych, co zwiększa komfort i zadowolenia pacjenta.

Nie wiesz jaką frezarkę wybrać?

Chętnie pomożemy w wyborze - zapraszamy do kontaktu:  Rafał Szpakowski +48 600 452 627, r.szpakowski@amadar.pl

pixel