Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-08-09

VivaScan - pierwszy skaner wewnątrzustny od Ivoclar

Skaner Vivascan

Jako jedni z pierwszych możemy podzielić się wrażeniami z kontaktu ze skanerem VivaScan. Urządzenie od Ivoclar miało swoją premierę światową już jakiś czas temu, ale w Polsce dostępne jest w ofercie dopiero od niedawna. Dzielimy się z pierwszym wrażeniem i prezentujemy krótki opis funkcji, które oferuje.

VivaScan jest skanerem wewnątrzustnym przeznaczonym do wykonywania wycisków cyfrowych pod prace protetyczne, ortodontyczne oraz modele diagnostyczne. Jest to urządzenie typu desktop współpracujące w konfiguracji z laptopem, który jest dostarczany w zestawie. Skaner realizuje zasilanie kamery oraz komunikację z oprogramowaniem za pomocą jednego kabla USB, co minimalizuje ilość kabli, a tym samym wpływa na funkcjonalność i ergonomię pracy. Zaproponowany przez producenta laptop 16” Dell to typowy komputer przenośny w konfiguracji z wydajną grafiką oraz dużą ilością pamięci konieczną do obróbki grafiki 3D oraz przetwarzania ogromnej ilości danych liczbowych.

Kamera skanera jest lekka (około 200 g), smukła i ergonomicznie wyprofilowana. Posiada dwa przyciski sterujące funkcjami oraz umożliwiające zdalne obracanie obrazu na monitorze komputera. Eliminuje to jedną z najpoważniejszych wad zestawów z laptopami, polegającą na dotykaniu klawiatury urządzenia nie przeznaczonego do dezynfekcji. Końcówki skanujące dostępne są w różnych wielkościach oraz kształtach, dla pacjentów dorosłych oraz dzieci.

Posiadają wbudowane ogrzewanie elementów lusterka, które zapobiega parowaniu, nadają się również do sterylizacji w autoklawie. Okno skanujące jest typu otwartego z ukośnie ustawionym lusterkiem, a jego obszar skanowania wynoszący natywnie 14x14 mm można zmieniać stosując mniejszą końcówkę lub programowo wybierając mniejsze pole widzenia dla większej ekspozycji detali. Skaner jest urządzeniem laserowym, pracującym w technologii triangulacji jako metodzie pobierania danych obiektu, głębia ostrości to około 17 mm.

Skener wewnątrzustny Viwascan -ivoclar 1 Skener wewnątrzustny Viwascan -ivoclar 2

Oprogramowanie skanujące jest czytelne i proste w obsłudze. Moduł skanowania, podobnie jak w innych produktach, intuicyjnie prowadzi użytkownika poprzez wymagane kroki, aby uzyskać wszystkie niezbędne elementy skanu dla danego rodzaju pracy. Zmiana katalogów, nawigacja na skanowanym obszarze oraz funkcje edycyjne są bardzo proste w obsłudze. Oprogramowanie ma kilka dodatkowych opcji pracy samej kamery, ekspozycji czy zoomu - ukrytych w specjalnych zakładkach, dostępnych na życzenie i nie przytłaczających użytkownika mnogością kroków do wykonania.

Moduł obróbki plików oferuje też wszystkie niezbędne narzędzia do edycji i oceny uzyskanych skanów, w tym kilka przydatnych funkcji do analizy warunków zgryzowych (bardzo pomocnych w przygotowywaniu prac protetycznych). Eksport plików w dowolnym, otwartym formacie jak st., obj. czy ply. odbywa się poprzez chmurę firmową Ivoclar po uprzednim założeniu konta użytkownika.

VivaScan jest pierwszym własnym skanerem sygnowanym przez Ivoclar. Firma w ten sposób zapewnia pełną ofertę technologiczną w zakresie cyfrowego pozyskiwania i obróbki danych protetycznych. Koncept ten opiera się na urządzeniach, oprogramowaniu i dopasowanych do tego własnych materiałach od jednego producenta, co w znaczny sposób przyczynia się do eliminacji błędów i niepowodzeń w technologii CAD/CAM wynikających z konieczności zintegrowania różnych elementów w jednym systemie. Jest to niewątpliwie jedna z większych zalet całej oferty. Asortyment jest obecnie w pełni otwarty konfiguracyjnie, co umożliwia dowolne łączenie jego elementów z innymi produktami oraz swobodna wymianę danych i informacji pomiędzy urządzeniami, takimi jak piece: Programat S2, Programat CS6, Programat P710 G2, Programat P510 G2, Programat P310 G2, czy frezarki PrograMill PM3, PrograMill PM5, PrograMill PM7 i PrograMill DRY.

PRZETESTUJ SKANER WE WŁASNYM GABINECIE - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

Polecane

Programat P310 G2

Programat P310 G2

28 800,00 zł
Programat CS6

Programat CS6

80 600,00 zł69 700,00 zł
Programat P510 G2

Programat P510 G2

38 700,00 zł
Programat S2

Programat S2

86 000,00 zł
Programat P710 G2

Programat P710 G2

49 700,00 zł
PrograMill PM7

PrograMill PM7

396 000,00 zł
PrograMill PM5

PrograMill PM5

319 000,00 zł
PrograMill DRY

PrograMill DRY

159 000,00 zł
PrograMill PM3

PrograMill PM3

264 000,00 zł
pixel