Poznaj Runyes 3DS V3 – Jak wypada nowa wersja skanera?
Uniwersalny skaner wewnątrzustny chińskiego producenta Runyes jest przykładem nowej generacji urządzeń, które od chwili wprowadzenia podlegały szybkiemu rozwojowi i częstej aktualizacji dzięki czemu oferują wysoką jakość. Aktualnie urządzenia te często oferują funkcje i możliwości niedostępne w produktach uznanych firm europejskich oraz wytyczają kierunek zmian i ulepszeń dla wszystkich artykułów z tego segmentu.
Spis treści:
Dlaczego warto zainteresować się skanerem wewnątrzustnym Runyes 3DS V3?
Czym wyróżnia się najnowszy model skanera wewnątrzustnego? Poznaj Runyes 3DS V3
Zmiany w oprogramowaniu Runyes 3DS V3. Ewolucja i rewolucja funkcji oraz wydajności
Nowoczesne urządzenie dopasowane do wielu zadań – Runyes 3DS V3
Dlaczego warto zainteresować się skanerem wewnątrzustnym Runyes 3DS V3?
Runyes 3DS V3 zadebiutował na polskim rynku w trudnym okresie stagnacji spowodowanej pandemią i nie miał możliwości w pełni pokazać swoich zalet szerokiemu gronu odbiorców w tym czasie. Jednak od początku oferował wiele ciekawych funkcji i rozwiązań dających stomatologowi cenne narzędzia diagnostyczne i edycyjne. 3DS od zawsze był lekką (ok. 220 gr) konstrukcją o bardzo ergonomicznym kształcie, umożliwiającym pewny chwyt przy skanowaniu dolnych i górnych łuków oraz zapewniał długą pracę bez zmęczenia nadgarstka.
Czym wyróżnia się najnowszy model skanera wewnątrzustnego? Poznaj Runyes 3DS V3
Ogromny plus, który jest dostrzegalny w konstrukcji i konfiguracji zewnętrznej Runyes 3DS V3 to brak stacji dokującej – ładowarki z zabudowanym podgrzewaczem końcówek. Skaner ma tylko niewielką podstawkę stołową z magnetycznym czujnikiem, która uruchamia kamerę po podniesieniu jej przez użytkownika i wyłącza po odłożeniu.
Podgrzewanie lusterka zostało wbudowane w końcówki skanujące zasilane bezpośrednio z kamery. Spowodowało to, że skaner ma teraz wyraźnie górną i dolną stronę, gdyż styki łączące rękojeść wyraźnie wskazują lokalizację i podpowiadają, jak ma być założona końcówka skanująca.
Drugą, wyraźną zmianą, jest zabezpieczenie kabla transmisji danych przed przypadkowym wypięciem się poprzez nakręcaną nasadkę. W przypadkowym przytrzymaniu kamery za kabel lub w sytuacji awaryjnego pochwycenia skanera kabel jest trwale przymocowany do urządzenia i nie wypnie się pod jego ciężarem, doprowadzając do upadku i uszkodzenia.
Pojawił się także nowy rodzaj matrycy oraz układ chipów elektronicznych odpowiedzialnych za pochwycenie i obróbkę obrazu – jego jakość i rozdzielczość. Te zmiany będą najbardziej widoczne w szybkości pracy, stabilności budowania danych oraz jakości uzyskiwanego obrazu i są ściśle powiązane z nowym oprogramowaniem.
Zmiany w oprogramowaniu Runyes 3DS V3. Ewolucja i rewolucja funkcji oraz wydajności
Producent regularnie udostępnia nowe wersje oprogramowania do pobrania, które w znaczący sposób polepszają pracę kamery oraz dodają jej nową funkcjonalność. Należy podkreślić, że wszystkie te polepszenia są bezpłatne dla użytkowników i co ważniejsze – działają ze starszymi generacjami urządzeń.
Nie bez znaczenia jest fakt, że już od dwóch wersji oprogramowanie jest w pełni w języku polskim, co ułatwia nawigowanie oraz jest niezwykle istotne z powodu pojawienia się dużego bloku komunikacji z pacjentem nazwanego „raport zdrowia”. Opis nowości zmian w oprogramowaniu i nowych funkcji to temat na oddzielny wpis dlatego warto poznać tylko nowości, jakich można oczekiwać.
-
Nowy moduł karty pacjenta
Inna grafika powodująca większą przejrzystość przy zakładaniu i odszukiwaniu pacjentów. Dodany został podgląd prac już wykonanych dla danego pacjenta z opisem trybu – protetyka, ortodoncja, implantologia, raport zdrowia oraz widokiem istniejących skanów. -
Pojawiła się karta zlecenia pracy do laboratorium
Łącząca dane pacjenta z opisem pracy, uwagami lekarza, dodatkowymi materiałami informacyjnymi, takimi jak zdjęcia i filmy, zrzutami skanów z zaznaczonymi omawianymi obszarami. -
Raport stanu zdrowia pacjenta
Jest to tryb pracy skanera pomagający lekarzowi na podstawie skanu i automatycznej oceny za pomocą sztucznej inteligencji (AI) stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. Diagnostyka dotyczy stanu higieny – oceniana jest płytka nazębna, kamień, dziąsła i wyrostek, ubytki zębowe, konieczność odbudowy protetycznej i wiele innych parametrów. -
Narzędzia edycyjne do przygotowania skanów do wysyłki
Nowe gumki, wycinanie, tryby blokowania widoku, podgląd zaznaczanych obszarów w powiększeniu. Funkcje graficzne wygładzania skanu, wyświetlania w kolorze i rozdzielczości. -
Tryb implantologiczny z podmianą skanowanych scanbody na modele .stl
Modele te mogą być pobierane z bazy danych producenta implantów lub tworzonych samodzielnie przez użytkownika. Jest to niezwykle przydatna funkcja szczególnie dla rozbudowanych multi-elementowych skanów implantów, gdzie jakość zeskanowanych markerów mogłaby być niewystarczająca dla poprawnego rozpoznania ich przed laboratoryjne moduły CAD. -
Nowe formaty eksportu do poszczególnych systemów CAD
Niezależnie, czy laboratorium pracuje na Exocad, czy BlueSky, czy potrzebuje otwartych plików .stl, .obj, czy .ply wszystkie opcje są możliwe i w dużej mierze ich przygotowanie do wysłania jest zautomatyzowane.
Pliki w formatach .stl będą zawierały kolor i dane o zaznaczonej granicy preparacji, a wysyłka do laboratorium odbywa się automatycznie z bazy danych skanera z pominięciem poczty elektronicznej komputera. -
Usuwanie artefaktów
Najnowsze algorytmy AI teraz jeszcze szybciej i skuteczniej usuwają wszelkie nieużyteczne elementy diagnostycznie niebędące zębami takie jak palce czy lusterka.
Nowoczesne urządzenie dopasowane do wielu zadań – Runyes 3DS V3
Runyes DS3 V3 jest bardzo innowacyjnym skanerem wewnątrzustnym przeznaczonym do wszelkich prac protetycznych, implantologicznych i ortodontycznych. Jest cennym narzędziem w komunikacji z pacjentem, oceny jego stanu jamy ustnej i planowaniu leczenia. Otwarty format urządzenia i jego oprogramowania umożliwia eksport i łączenie plików skanów z oprogramowaniem 3D od tomografii do planowania leczenia implantologicznego czy wykonywania szablonów chirurgicznych.
Tryb ortodontyczny zapewnia szybkie przygotowanie modeli do analizy ortodontycznej oraz zachowanie dokumentacji medycznej pacjentów w postaci elektronicznej poprzez moduł tworzenia modeli 3D ze skanów wewnątrzustnych. Urządzenie i jego oprogramowanie podlegają stałej ewolucji, a producent koncentruje się na rozwoju tej linii produktów.
Wraz z połączeniem z bardzo atrakcyjną ceną zakupu jest to prosta droga dla wielu gabinetów do poszerzenia oferty i swobody wyboru wielu nowych rozwiązań technologicznych.
PRZETESTUJ SKANER W SWOIM GABINECIE - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:
-
Rafał Szpakowski Systemy CAD/CAM