Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2024-07-02

Od stereotypów do rzeczywistości: zmiany w jakości sprzętów stomatologiczych

Przez wiele lat produkty pochodzące z Chin miały, często słuszną, łatkę przedmiotów niskiej jakości. Stereotypowe myślenie i doświadczenia zakupowe przeszłych dekad przyczyniły się do tego, że produktom najwyższej jakości z metką „Made in China” trudno było się wybić. Czy omijanie takich produktów jest słuszne? Ostatnie lata pokazują dużą zmianę.

 

Spis treści:

 1. Produkty Made in China – hit czy kit?
 2. Czy Chiński sprzęt stomatologiczny jest dobrej jakości?
 3. Chiny a rynek stomatologiczny – co warto wiedzieć?
 4. Jakiego producenta chińskiego sprzętu stomatologicznego najlepiej wybrać?
 5. Poznaj naszą ofertę produktów chińskich marek:
 6. Runyes – Runyes Care – Unit Stomatologiczny
 7. Runyes – Skaner wewnątrzustny Runyes 3DS V3
 8. Runyes  Autoklawy o pojemności 12, 18 i 23 l Runyes SEA z dotykowym ekranem lub LCD
 9. Runyes  Aparat RTG - RAY 98W
 10. Runyes  Radiografia cyfrowa - US980/DS530
 11. SEMORR  Mikroskop stomatologiczny Semorr 3000E
 12. SEMORR  Mikroskop stomatologiczny Semorr 3000D PRO
 13. SEMORR  Mikroskop stomatologiczny Semorr 4000D G4
 14. SEMORR – Mikroskop stomatologiczny Semorr 3D Naked Eye
 15. LARGEV – Tomograf stomatologiczny 3 w 1 ze wsparciem sztucznej inteligencji - Smart3D-X

 

Produkty Made in China – hit czy kit?

Mówiąc o produktach wykonanych w Chinach, wiele osób nadal ma przed oczami kicz i tandetę. Choć jeszcze w latach 90. rzeczywiście można było zgodzić się z tym, że produkty i sprzęt z Chin są relatywnie niskiej jakości, to w ostatnim czasie doszło w tej kwestii do olbrzymiego przełomu. Dziś na świecie nie ma kraju, którego gospodarka nie jest powiązana z gospodarką chińską. Maleje też odsetek firm, które nie wytwarzają, nie produkują lub w jakikolwiek inny sposób nie korzystają z chińskich zasobów produkcyjnych czy ludzkich. Mówi się, że chiński sprzęt jest wszędzie. Właściciele gabinetów zgodnie podkreślają, że technologia stomatologiczna zawarta w urządzeniach chińskich producentów jest naprawdę godna uwagi. Dobrze skonstruowany, profesjonalny sprzęt stomatologiczny "Made in China" po prostu sprawdza się, a jego jakość często stanowi poważną konkurencję lub wręcz wyprzedza najbardziej znanych producentów europejskich czy amerykańskich.

Czy Chiński sprzęt stomatologiczny jest dobrej jakości?

Główny powód, który skłonił chińskich producentów do zmian i polepszenia jakości swoich wyrobów, to rosnące wymagania rynku i popyt na nowoczesny sprzęt. W obliczu rozwijającej się konkurencji chińskie firmy musiały zadbać o to, aby ich towary przyciągały klientów nie tylko niską ceną, ale też dobrym, a często lepszym standardem wykonania niż topowych marek. Uczenie się rynku, szybkość „rozpracowywania” nowoczesnych produktów – często najpierw kopiując je, postawienie na efektywność, konsekwencja, a w końcu inwestowanie w rozwój uczelni technicznych, promowanie własnych innowacji i rozwiązań zaowocowały znaczącym wzrostem sprzedaży .

Już w 2015 roku Chiny, jako pierwszy kraj w historii, złożyły milion wniosków patentowych w ciągu jednego roku. Na całym świecie złożono wtedy około 2,9 miliona wniosków patentowych.

Nowe normy i przepisy wpływają na to, że producenci z Państwa Środka stawiają przede wszystkim na wysoką jakość swoich produktów, którymi konkurują na całym świecie. Dlatego postawienie na chińskie produkty specjalistyczne, tym samym na chiński sprzęt stomatologiczny, pochodzący od dużych, uznanych producentów takich jako np. Runyes, Semorr czy LargeV coraz częściej okazuje się inwestycją w nowoczesność i bezawaryjność.

Chiny a rynek stomatologiczny – co warto wiedzieć?

Na rynku można znaleźć wiele firm zajmujących się produkcją sprzętu stomatologicznego, jednak to producenci z Chin są szczególnie mocno doceniani i obserwowani, ponieważ co raz częściej dostarczają profesjonalny sprzęt stomatologiczny. Technologia stomatologiczna jest zwykle już bardzo zaawansowana, niejednokrotnie wspierana sztuczna inteligencją. Gdy porównuje się parametry techniczne i cechy funkcjonalne np. unitów stomatologicznych, urządzeń do sterylizacji, mikroskopów, skanerów wewnątrzustnych czy aparatów RTG 2D i 3D z topowymi modelami najbardziej znanych producentów – zaskakuje wysoka jakość i innowacyjność. Oferowany jest naprawdę nowoczesny sprzęt, któremu nie jeden producent z amerykańskiego, czy europejskiego rynku musi się bacznie przyglądać. Stąd też trudno dziwić się odnotowanym wzrostom sprzedaży takich producentów jak Runyes, Semorr czy LargeV. Nie bez znaczenia ma tu również łatwiejszy i szybszy kontakt oraz transport, a szybka wysyłka sprzętu stomatologicznego znacznie ułatwia relacje z dystrybutorami i końcowymi odbiorcami. Ułatwiona dystrybucja produktów stomatologicznych i doświadczony, wiarygodny, zaufany dystrybutor to kolejny czynnik sukcesu. Stereotypowe myślenie o tym, że towary "Made in China" szybko się zniszczą, śmiało można zacząć traktować jako przeszłość. Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w chiński sprzęt i narzędzia dentystyczne od sprawdzonych producentów są wynikiem racjonalnego porównania ceny do jakości i słuchania opinii tych, którzy zaryzykowali zakup wcześniej.

Jakiego producenta chińskiego sprzętu stomatologicznego najlepiej wybrać?

W Chinach działa naprawdę wielu producentów sprzętu stomatologicznego. Ale w zależności od tego czego potrzebujemy, warto szukać u producenta specjalizującego się w danej kategorii sprzętu. W ostatnim czasie szczególnie mocno wyróżnia się marka Runyes. Oferuje ona nie tylko szeroki asortyment (unity stomatologiczne, autoklawy, aparaty RTG), ale również wysoką jakość. Firma przykłada olbrzymią wagę do detali, dzięki czemu oferowany przez nią sprzęt charakteryzuje się niezawodnością. Precyzyjne wykonanie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że produkty spełniają rygorystyczne wymagania użytkowników, zapewniając trwałość pracy i satysfakcję z jej efektów. Godna uwagi jest również bezproblemowa konserwacja sprzętu stomatologicznego tej marki. Urządzenia stomatologiczne produkowane przez Runyes sprawiają, że leczenie stomatologiczne i diagnostyka pacjentów jest na odpowiednio wysokim poziomie, firma cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami, a jej znaczenie na rynku medycznym stale rośnie.

Inny przykład Bondent, który łączy specjalistyczne fabryki – takie jak na przykład Semorr, który znany jest ze świetnej jakości mikroskopów stomatologicznych od modelu podstawowego po taki, który prezentuje najnowsze rozwiązania 3D. Zobacz mikroskopy Semorr dostępne w naszej ofercie.

Warto tu wspomnieć również o firmie LargeV , która specjalizuje się aparatach pantomograficznych i tomograficznych. Posiadamy w swojej ofercie innowacyjny tomograf Smart3D-X, który jest wspierany sztuczną inteligencją. Jest to wysokiej klasy, profesjonalny sprzęt stomatologiczny, który umożliwia precyzyjną diagnostykę pełnego obszaru uzębienia, stawów skroniowo-żuchwowych i podstawy czaszki. Firma LargeV wyrosła z firmy Nuctech, uznanego na świecie producenta systemów rentgenowskich stosowanych na lotniskach i przejściach granicznych także w Polsce. Obecnie obie firmy podbijają świat jako osobne przedsiębiorstwa - samodzielnie, błyskawicznie zdobywające uznanie na kolejnych rynkach międzynarodowych. 

Poznaj naszą ofertę produktów chińskich marek

W ofercie mamy wiele produktów, które są bardzo dobrej jakości, a jednocześnie w bardzo przystępnej cenie.

RUNYES

 

1. Unit stomatologiczny - Runyes Care

Unit stomatologiczny Runyes Care to fotel napędzany siłownikiem elektrycznym, co gwarantuje cichą pracę i szeroki zakres regulacji wysokości, zapewniając komfortowe korzystanie dla pacjentów w różnym wieku. Bezpieczeństwo jest kluczowe dzięki synchronizacji ruchu fotela i dwuprzegubowemu zagłówkowi, umożliwiając optymalną pozycję dla pacjentów. Łatwo go doposażyć w dodatkowe urządzenia stomatologiczne czy ulubione przez lekarza końcówki stomatologiczne (w tym bardzo popularne końcówki stomatologiczne NSK, Dentsply Sirona czy W&H). Dobrze prezentuje się w eleganckich wnętrzach, gdzie wyposażenie gabinetu stomatologicznego ma spełniać również wymogi nowoczesnych i eleganckich przestrzeni. Konserwacja sprzętu stomatologicznego, jakim unit również jest prosta i bezproblemowa.

System zasilania wodą destylowaną z przełącznikiem na wodę z sieci zapewnia wygodę i higienę. Sterowanie nożne ułatwia regulację fotela, podczas gdy diodowa lampa zabiegowa o natężeniu natężenie od 10 000 do 30 000 lux działa bezdotykowo, umożliwiając płynną regulację natężenia a dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów uzyskujemy tryb bezpieczny do zakładania wypełnień kompozytowych.

Unit stomatologiczny - Runyes Care
Skaner wewnątrzustny - Runyes 3DS V3

2. Skaner wewnątrzustny - Runyes 3DS V3

Skaner wewnątrzustny Runyes 3DS V3 to wszechstronny, profesjonalny sprzęt stomatologiczny, idealny do cyfrowej stomatologii. Małe rozmiary, lekkość i mobilność czynią go dogodnym dla lekarzy praktykujących w wielu miejscach. Zastosowana z tym skanerze technologia stomatologiczna zapewnia pełen zakres zastosowań w protetyce i ortodoncji, umożliwiając precyzyjne skanowanie zębów, wyrostków i błon śluzowych.

Dzięki lekkiej kamerze z wymiennymi końcówkami, zapewnia komfort zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Do pobrania skanu nie potrzebne są żadne inne narzędzia dentystyczne. Wystarczy odpowiednie nawigowanie, by np. przytrzymać język pacjenta, by nie wchodził w pole skanu. Oprogramowanie skanera pozwala na pracę w różnych obszarach protetycznych, implantologicznych i ortodontycznych, oferując zaawansowane funkcje takie jak usuwanie artefaktów czy zdalne sterowanie laptopem.

Dodatkowym atutem jest brak opłat licencyjnych i ukrytych kosztów aktualizacji, co sprawia, że użytkowanie tego skanera jest ekonomiczne. Skaner wewnątrzustny Runyes 3DS V3 i pobranie cyfrowego skanu ma tak wiele zastosowań, że niebawem będzie stanowił standardowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego.

3. Autoklawy o pojemności 12, 18 i 23 l Runyes SEA z dotykowym ekranem lub LCD

Firma Runyes jest największym na świecie producentem autoklawów. Autoklawy Runyes SEA to zaawansowane urządzenia stomatologiczne o precyzyjnej technologii sterylizacji klasy B. Model autoklawu Sea Touch Screen posiada dotykowy ekran i front przypominający ekran tabletu, co zapewnia elegancki i nowoczesny design, którego może pozazdrościć nie jedna europejska czy amerykańska firma produkująca sprzęt stomatologiczny renomowanych marek. Model Runyes Sea - LCD to uproszczona wersja autoklawu, posiadająca mały czytelny wyświetlacz LCD. Oba modele zapewniają dokładny proces sterylizacji różnorodnych wsadów. Ten nowoczesny sprzęt posiadają funkcję samokontroli, ułatwiającą pracę personelu dzięki precyzyjnemu procesowi sterylizacji i ostrzeżeniom o ewentualnych błędach.

Bezpieczeństwo to priorytet, a czytelne wyświetlacze oraz prostota obsługi zapewniają wygodę w użyciu. Urządzenia nadają się do sterylizacji różnych rodzajów narzędzi, instrumentów dentystycznych, chirurgicznych czy innych przedmiotów odpornych na wysoką temperaturę i parę. Konserwacja sprzętu stomatologicznego takiego jak autoklawy, również powinna być bezproblemowa.

Podwójny system blokady drzwi gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie, zapobiegając przypadkowemu otwarciu. Komora autoklawów wykonana jest z sześciu warstw, co zapewnia wyjątkową wytrzymałość i stabilność ciśnienia, a bogate wyposażenie obejmuje m.in. tacki, stelaż, czytnik USB oraz opcjonalny czujnik jakości wody czy drukarkę termiczną.

Autoklawy o pojemności 12, 18 i 23 l Runyes SEA z dotykowym ekranem lub LCD
4. Aparat RTG - RAY 98W, 5. Radiografia cyfrowa - US980/DS530

4. Aparat RTG - RAY 98W

RAY 98 W to aparat RTG z mikroprocesorową kontrolą czasu naświetlania, wyposażony w numeryczny wyświetlacz ustawionych parametrów. Urządzenie posiada wstępnie zaprogramowane parametry z możliwością ich modyfikacji zapewniają współpracę z nieograniczoną liczbą systemów obrazowania cyfrowego. Wyposażone jest w generator wysokiej częstotliwości HF, który eliminuje nieużyteczne diagnostycznie promieniowanie miękkie, zaś lampa rtg z ogniskiem 0,4 mm pozwala uzyskać bardziej ostre oraz kontrastowe zdjęcia.

5. Radiografia cyfrowa stomatologiczna US980/DS530 

Radiografia cyfrowa stomatologiczna US980/DS530 to sposób obrazowania badanego obszaru w jamie ustnej, dzięki któremu otrzymujemy zdjęcia badanego zęba, które pojawia się na ekranie komputera niemal natychmiast po wykonanej ekspozycji promieniowania rentgenowskiego. US980/DS530 to czujnik w technologii APS-CMOS, który jest podłączany razem z interfejsem radiografii bezpośrednio do komputera stacjonarnego lub laptopa, czyniąc urządzenie szybkim narzędziem natychmiastowej diagnozy zarówno u dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów. Wytrzymałość i trwałość czujnika została poparta dziesiątkami tysięcy przeprowadzonych badań, zapewniając tym samym wiarygodną diagnozę podczas codziennego użytkowania.

BONDENT GROUP - SEMORR

 

1. Mikroskop stomatologiczny Semorr 3000E 

Mikroskop stomatologiczny Semorr 3000E to najbardziej podstawowy model mikroskopu, który posiada nie tylko kompaktową obudowę i elegancki wygląd, ale przede wszystkim różne funkcje, dzięki którym praca staje się bardziej precyzyjna i komfortowa.

2. Mikroskop stomatologiczny Semorr 3000D PRO

Mikroskop stomatologiczny  Semorr 3000D PRO wyposażony jest w zintegrowaną kamerę 4K, umożliwiającą wykonywanie cyfrowych zdjęć oraz nagrywanie filmów w czasie rzeczywistym o znacznie wyższej rozdzielczości niż tradycyjne systemy obrazowania HD. Otrzymane obrazy i nagrania można łatwo prezentować na 27-calowym monitorze, który jest zamontowany na kolumnie mikroskopu.

3. Mikroskop stomatologiczny Semorr 4000D G4

Model Semorr 4000D G4 charakteryzuje się lekkim i płynnym automatycznym sterowaniem. Kąt i położenie głowicy mikroskopu można regulować poprzez delikatne dotknięcie. W mikroskopie zastosowano trzy amortyzowane ramiona, zapewniające większą stabilność urządzenia w trakcie użytkowania

Mikroskopy stomatologiczne Semorr
Mikroskop stomatologiczny Semorr 3D Naked Eye

4. Mikroskop stomatologiczny Semorr 3D Naked Eye

Mikroskop stomatologiczny  Semorr 3D Naked Eye to zaawansowane narzędzie diagnostyczne przeznaczone dla stomatologii. Mikroskop umożliwia precyzyjną obserwację jamy ustnej, zębów oraz tkanek przy użyciu zaawansowanej technologii trójwymiarowej. Ten rodzaj mikroskopu oferuje znacznie większe możliwości obrazowania niż tradycyjne mikroskopy, co pozwala na dokładniejszą diagnozę i lepsze planowanie procedur.

Wszystkie mikroskopy Semorr posiadają VarioFocus, czyli specjalny rodzaj obiektywu wyposażony w zmienną ogniskową zapewniający lepszą ergonomię podczas zabiegu diagnostycznego, a co najważniejsze, dzięki łatwej regulacji ostrości – dostosowanie się do użytkownika mikroskopu i jego potrzeb w danej chwili. Rozwiązanie takie jest doceniane przede wszystkim w gabinetach, w których z jednego urządzenia korzysta w różnym czasie kilku lekarzy.

Dodatkowo obiektyw posiada specjalna osłonę, która zatrzymuje cząsteczki kurzu, brudu oraz krople wody z dala od soczewek obiektywu chroniąc je przed uszkodzeniem.

LARGEV

 

Tomograf stomatologiczny 3 w 1 ze wsparciem sztucznej inteligencji - Smart3D-X

Smart3D-X to nowoczesny sprzęt stomatologiczny, spełniający wymagania wszystkich specjalistów: od endodontów, przez chirurgów po ortodontów. Umożliwia precyzyjną diagnostykę: pełnego obszaru uzębienia, stawów skroniowo-żuchwowych i podstawy czaszki. Dzięki innowacyjnej technologii oraz wysokiej jakości czujników, Smart 3D-X pozwala uzyskać dokładny obraz zarówno małych detali (voksel 50 µm w trybie ENDO) jak i większych obiektów (maksymalna objętość 16 x 10 cm).

Producent LargeV oferuje zaawansowane oprogramowanie, które umożliwia łatwe gromadzenie oraz analizę zeskanowanych obszarów. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko przetwarzać uzyskane dane i dostosowywać je do swoich potrzeb. Szeroko wykorzystywane algorytmy sztucznej inteligencji stanowią duże wsparcie diagnozy.

 

Tomograf stomatologiczny 3 w 1 ze wsparciem sztucznej inteligencji - Smart3D-X

Chcesz zaopatrzyć swój gabinet w sprzęty stomatologiczne - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

Polecane

Runyes SEA 18 l Touch Screen

Runyes SEA 18 l Touch Screen

10 800,00 zł8 500,00 zł
Runyes SEA 23 l Touch Screen

Runyes SEA 23 l Touch Screen

11 600,00 zł8 900,00 zł
Runyes SEA 18 LCD

Runyes SEA 18 LCD

10 400,00 zł8 400,00 zł
Runyes SEA 23 LCD

Runyes SEA 23 LCD

11 400,00 zł9 600,00 zł
Ray 98W

Ray 98W

11 900,00 zł
Runyes 3DS V3

Runyes 3DS V3

39 000,00 zł24 100,00 zł
Semorr 3000E

Semorr 3000E

47 000,00 zł41 000,00 zł
US980/DS530

US980/DS530

11 900,00 zł
Runyes Care

Runyes Care

31 500,00 zł
Semorr 3000D PRO

Semorr 3000D PRO

63 000,00 zł53 000,00 zł
Smart3D-X

Smart3D-X

159 000,00 zł
Runyes 3DS V3 - 3 w 1

Runyes 3DS V3 - 3 w 1

54 000,00 zł42 900,00 zł
Runyes SEA 12 LED

Runyes SEA 12 LED

6 800,00 zł
pixel